Domy Polskich Celebrytów


Tą stronę postanowiłam założyć jako ciekawostkę, chociaż uważam, że dom czy mieszkanie mogą dużo powiedzieć o właścicielu, jego charakterze, upodobaniach, przyzwyczajeniach... Wszyscy znamy gwiazdy sportu czy filmu z mediów, mamy na ich temat określone zdanie czy wyobrażenie. Ale czasami możemy poczuć zaskoczenie oglądając ich mieszkania. Pasują do nich, czy nie? jak sądzicie?


Na początek....

DODA


www.fleszstyle.pl

Doda zakupiła mieszkanie w luksusowym apartamentowcu  na warszawskim Mokotowie.
Apartament mający 220 metrów kiedyś był pustą halą ze słupami konstrukcyjnymi wspierającymi dach. Wystrój mieszkania Dody zaprojektowali Dominik i Małgorzata Drygas, którzy już mieli na swym koncie drugą nagrodę w konkursie magazynu "Dom & Wnętrze" na Projekt Roku 2007.
Doda szukając mieszkania trafiła na właściwy moment, kiedy obecny właściciel właśnie chciał go sprzedać. Piosenkarka za mieszkanie zapłaciła aż 2,9 mln złotych!  Niektóre ujęcia apartamentu można było zobaczyć w jej teledysku „Nie daj się”. (fot. East News)
 

    DON VASYL

 

 

Ogromy żółty dom wyróżnia się z
 daleka. Uwagę zwracają wieżyczka, łuki, kolumny podpierające wejście do domu oraz fontanna i figurka Matki Boskiej stojące w ogrodzie. Tak wygląda rezydencja najsłynniejszego romskiego artysty, Don Vasyla.
Jego willa w Cie­cho­cin­ku to perła wśród in­nych bu­dyn­ków miesz­kal­nych urzą­dzo­nych z prze­py­chem. Uwagę zwra­cają  meble w sa­lo­nie ozdo­bio­ne są zło­tem i mnóstwo obrazów na scianach.  Don Vasyl w Cie­cho­cin­ku miesz­ka od 14 lat. Po­cząt­ko­wo kupił je­dy­nie dział­kę z fun­da­men­ta­mi. Dom jest cią­gle prze­kształ­ca­ny w za­leż­no­ści od upodo­bań go­spo­da­rza. W tym mo­men­cie przy­po­mi­na mały pa­ła­cyk (fot. Mi­chał Ni­wicz/East News).
RADOSŁAW MAJDAN

Radosław Majdan jest z kolei
włascicielem mieszkania znajdującego się niedaleko Warszawy, a wartego
2 mln złotych. Takiego apartamentu można piłkarzowi jedynie pozazdrościć. Majdan ma do swojej dyspozycji 160 mkw. Inspiracją luksusowej dwupoziomowej garsoniery Radosława Majdana, której wnętrza zaprojektowały Małgorzata Muc i Joanna Scott z Muc & Scott Interiors, był jeden przedmiot – srebrzystoszary designerski i-Pad. Najważniejszym miejscem w jego nowym mieszkaniu jest oczywiście salon z koktajlbarem.
Goście, którzy odwiedzają Majdana, mogą podziwiać również nagrody byłego piłkarza.
Okazuje się, że Radek na samo wyposażenie domu wydał aż 800 tysięcy złotych. Nic dziwnego, w końcu sama wanna kosztowała ponad 20 tysięcy. ( Źródło: www.polki.pl, fot. Rafał Lipski)

KATARZYNA DOWBOR

Katarzyna Dowbor, absolwentka pedagogiki,spikerka, dokumentalistka i felietonistka przeprowadziła się do kolejnego, szóstego z rzędu domu, jak twierdzi - najbardziej ulubionego.
Osiedle domków za Warszawą choć przypomina XIX-wieczne miasteczko, zostało wybudowane niedawno. Pani Katarzyna mieszka tu od czterech lat z 14-letnią córką Marysią, kotem Yagerem i psem Pepe. (Źródło: www.se.pl, www.czterykaty.pl, fot. Marek Szymański).
0 komentarze :