Paletowa Pufa
Uff...po godzinach stania przy maszynie w pracy przydałoby się rozsiąść wygodnie na kanapie i wyciągnąć nogi na...No właśnie: na czym? Do dyspozycji mam ławę, dziecięce krzesełko, ewentualnie eee..psa :-). Wszystkie trzy ewentualności nie bardzo mi się podobają, więc rozejrzałam się w sieciowych sklepach internetowych w poszukiwaniu odpowiedniej pufy, czy raczej podnóżka.

Spodobał mi się podnóżek z Ikei "Karlstad":


...ale te 4 stówki za niego...trochę drogo, chociaż Ikea wygórowanych cen nie posiada.
Pamiętając, że jestem tylko podrzędnym operatorem maszyny, a nie żadną bizneswomen z żalem musiałam zrezygnować z zakupu.
Jakiś czas potem buszując w sieci zawędrowałam przez przypadek na stronę http://twojediy.blogspot.com i co tam znalazłam?
Pufę z palety!

Tak się składa, że akurat palet w naszej firmie nie brakuje i jakąś by mi się udało załatwić, a to jest najważniejsza rzecz potrzebna do wykonania takiej pufy. Co dalej?

Potrzebne będą:
  • paleta
  • deski
  • gąbka
  • watolina
  • tkanina
  • zszywacz tapicerski
  • wkrętarka
  • kółka


  Paleta ma wymiary 75x75cm. 
Przymocowujemy dwie dodatkowe deski,
żeby wzmocnić konstrukcję i mieć do czego
przyczepić tkaninę.


Kolejny krok to obłożenie boków palety watoliną, 
aby pufa była miękka.


 Wycinamy gąbkę do wielkości palety.
Materiał przycinamy zostawiając spory margines na zakładkę.


Za pomocą zszywacza tapicerskiego 
  mocujemy tkaninę do konstrukcji.


Praca prawie skończona.
 

Teraz wystarczy przykręcić kółka. 

  
...i czas na relaks!


Niezbyt skomplikowane, szybkie wykonanie i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie): za niewielkie pieniądze:-)

0 komentarze :

Mini PrzybornikiWłaściwie prowadzenie bloga powinnam zacząć od tego posta, bo wszelkiego rodzaju przyborniki, czy organizery dla miłośników szycia i innych rodzajów kreatywnego tworzenia przydają się niewątpliwie.
Postanowiłam Wam pokazać kilka przykładów przyborników, które można zrobić samemu z tego co mamy w domu bez jakichś wielkich kosztów.Na początek przykład pojemnika na guziki z poduszeczką na szpilki ze słoiczka :-)Można jeszcze zrobić taką wersję:A tu taki oto kaktusik:Do wykonania kaktusika potrzebne będą tylko trzy kawałki materiałów w różnym wzorze i kolorze...Ceramiczna doniczka i woreczek z piaskiem, który nie pozwala na to, aby materiał opadał na dno...Opis wykonania kwiatka znajdziecie na stronie http://thecraftingchicks.comDo tego igielnika wystarczy ramka do zdjęć.A tutaj przyborniki z wytłoczek do jajek:-) Pomysłowe pojemniki na tasiemki z pudełek po tik-takach.......albo jak kto woli, może wykorzystać do tego celu plastikowy pojemnik z dziurkami.Jeszcze tylko trzeba coś zrobić z włóczką.......i nićmi...


...i możemy zacząć kreatywną zabawę!:-)

1 komentarze :